KISS MÉHÉSZET RIMÓC INFORMÁCIÓS OLDALA

  • Omme
Facebook

HÍREK AZ OMME-TÓL

Lopás Tömörkényen 2013.07.21-ÉN ÉJSZAKA TÖMÖRKÉNY KÁPOLNA DŰLŐI RAKTÁRBÓL (VOLT KONTAKTA, GAFFITY DISCO) ELLOPTAK 35 HORDÓ (120 L-ES MŰANYAG) AKÁCMÉZET, EGY DARAB LEGA TÍPUSÚ 20 KERETES ROZSDAMENTES MÉZPÖRGETŐT (A LÁBAI ÉS A TETEJÉN A MOTOR PIROS SZÍNŰ), 1 DB HORDÓSZÁLLÍTÓ MOLNÁRKOCSIT (FEKETE SZÍNŰ GUMIKEREKES) ÉS 10 DB 60 L-ES KÉK HORDÓT. KÉREM, HA VALAKINEK FELAJÁNLANAK MEGVÉTELRE A FENTI TÉTELEK KÖZÜL BÁRMIT, VAGY BÁRMILYEN INFORMÁCIÓVAL TUD SZOLGÁLNI, HÍVJON! NYOMRAVEZETŐI DÍJ: 1.000.000 FT HERCZEG MIHÁLY 06-70-228-4128

1479021_430316173758219_979571050_n.jpg

A méz mint sebkenőcs

A méz mint sebkenőcs

›
A méz mint sebkenőcs

Az orvosi méz hatásának igazolására tudományos vizsgálatot indít a Bonni Egyetem egyik kutatócsoportja. A meglehetősen szokatlan sebkenőcsöt Németország több kórházában már rutinszerűen használják.

2015/6/23 : Kiss A. Szólj hozzá!

A méz sebgyógyító hatását már az ókori egyiptomiak is ismerték, és Európában is a természetes gyógymódok között tartották számon. Bár a második világháborúban még kiterjedten alkalmazták, az antibiotikumok felfedezésével és etlerjedésével a méz használata háttérbe szorult. Napjainkban azonban ismét előtérbe kerülhet, mégpedig éppen az antibiotikumok túlzott használata miatt: megjelentek ugyanis rezisztens kórokozók, amelyek nem reagálnak a gyógyszerekre - de a mézkenőcsre igen.

Néhány német kórházban az orvosok jó pár éve használják fertőzött sebek kezelésére a különleges tisztaságú orvosi mézet. A rendszeres használók szerint a méz gyorsítja a halott szövetek lebomlását, csökkenti a spontán gyógyulás idejét és a sokszor nagyon bűzös sebek kellemetlen szagát is enyhíti. A terápia sokszor még a különösen veszélyesnek tartott multirezisztens baktériummal (Staphylococcus aureus) fertőzött sebeknél is hatékony. Az antiszeptikus hatásért a mézben található glükóz-oxidáz nevű enzim a felelős, ami a mézben található cukorból folyamatosan kis mennyiségű hidrogén-perioxidot, az egyik leghatékonyabb fertőtlenítőszert állítja elő. A számos sikeres eset azonban még nem elég bizonyíték, és mivel kifejezetten a méz hatását vizsgáló kutatás korábban nem indult, a bonniak -  Düsseldorffal, Berlinnel és Hamburggal együttműködve- több száz betegre kiterjedő vizsgálatot indítanak, ahol összevetik a módszer hatékonyságát más kezelési eljárásokkal. A kutatók érthető módon bíznak abban, hogy a vizsgálatok igazolják a méz hatékonyságát, és a szakemberek egy régi-új fegyverrel vehetik fel a harcot a sebfertőzések ellen.

Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • A méhméreg elpusztítja a daganatos sejteket A méhméreg elpusztítja a daganatos sejteket
  • Esztergár Pál - Méhész apó meséi Esztergár Pál - Méhész apó meséi
  • Ipolymenti Méhésztalálkozó 2012. Ipolymenti Méhésztalálkozó 2012.
  • Virágpor hordás 2011.07.18 Virágpor hordás 2011.07.18
  • A lányok!! A lányok!!

A bejegyzés trackback címe:

https://kissmeheszetrimoc.blog.hu/api/trackback/id/tr137568294

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
Dashboard